Nasze

serwisy:

P O L E C A M Y

Recenzja komiksu: Niezwykła podróż - tom 1

okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Niezwykła podróż" - tom 1

W kwietniu 2017 roku Wydawnictwo KURC sprawiło wielką niespodziankę, zwłaszcza polskim miłośnikom komiksów kochających komiksy z gatunku "przygoda", "science-fiction" i "steampunk-a". Oto przed Wami recenzja powyższego komiksu: przed Wami "Niezwykła Podróż" - tom 1.

Wiemy, mieliśmy szybciej zrecenzować pierwszy tom... Niestety różne życiowe obowiązki na to nie pozwoliły. Część z Was i tak sięgnęła po ten komiks, przecież podczas jego polskiej premiery pialiśmy z zachwytu z uwagi na fakt posiadania go w naszej biblioteczce... Przepraszamy, w zamian za dłuższe oczekiwanie na recenzję, informujemy, że za niedługo w konkursie strony Zajawkarz Home Site będziecie mieć możliwość zdobycia tego komiksu i innych cennych nagród - w tym pieniężnych - jak zwykle w ten sam bardzo prosty sposób...

We wspomnianym już dzisiaj newsie z naszej strony internetowej na temat premiery omawianego dziś komiksu napisaliśmy takie zdanie:

"[...] O czym jest komiks? Sprawdźmy. W skrócie to opowieść zainspirowana twórczością Juliusza Verne'a oraz steampunkowym klimatem - w komiksie odkryjemy niesamowite wynalazki, przygodę oraz tajemnice...

Niezwykła przygoda rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, w roku 1927... Ale zaraz, zaraz... Nie lepiej przeczytać opis polskiego wydawcy - Wydawnictwa Kurc i uwierzyć nam słowo, że komiks jest warty każdego wydanego na niego pensa? [...]"

I faktycznie, "przygoda" z komiksem "Niezwykła podróż" okazała się dla nas czymś większym, może nie aż tak czymś dużym, aby mówić o zupełnie fenomenalnym komiksie, ale panowie odpowiedzialni za ten komiks, tj. Denis-Pierre Filippi, Silvio Camboni - powinni być z siebie zadowoleni czy też dumni, a zwłaszcza Gaspard Yvan, który świetnie dobrał kolory. Co takiego zatem fajnego kryje w sobie "Niezwykła podróż", czy jest to komiks równy i dla kogo jest on przeznaczony? Jak zaczyna się historia tej przygody? Na to drugie pytanie odpowiemy Wam teraz, a na kolejne później...

Przeczytajcie zatem poniższy opis polskiego wydawcy - Wydawnictwa KURC - powinien w zasadzie Was usatysfakcjonować oraz zachęcić do sięgnięcia po ten komiks...?

Opis wydawcy:

Wielka Brytania, rok 1927. Noemie i Emilien, kuzyni pochodzący z bogatej rodziny, spędzili prawie całe dzieciństwo w szkole z internatem. Z czasem przywykli do niezależnego życia z dala od szczęku wojny. Genialne dzieci stworzyły sobie własny świat w domku na drzewie, swoistej cichej przystani, gdzie eksperymentują ze wszelkiego rodzaju wynalazkami. Jakież jest ich zaskoczenie, kiedy pewnego dnia wiodący awanturnicze życie rodzice Noemie wracają do rodzinnej rezydencji i wysyłają po dzieci służącego! Miejsce jest urzekające, z czym obydwoje się zgadzają. Znajduje się w nim pełno pomieszczeń wypełnionych wynalazkami ojca Emiliena, lecz ten gdzieś tajemniczo zaginął!

Jeśli czytaliście opis wydawcy z uwagą to z pewnością opisanie przez nas szerzej fabuły pierwszego tomu uznalibyście za spoiler. Dlatego też już w następnym akapicie zaczniemy zachwycać się komiksem "Niezwykła podróż", powiemy sobie też o małych, ale jednak zawsze wadach tej historii, a także o fajnej i nierównej kresce, by później powoli zmierzać do sedna sprawy czyli do podsumowania i oceny tego komiksu. To co, zaczynamy?

R E K L A M A

Zacząwszy oglądać i czytać pierwsze strony tego francuskiego komiksu z pewnością można stwierdzić coś takiego: "no masz, okładka świetna, opis wydawcy ciekawy i zachęcający, a jednak tego czegoś - już na początku komiksu - jakby brakowało"... Faktycznie, to rysunek trochę zawodzi - najbardziej - w tym komiksie, a przecież w największej mierze to właśnie kreska przemawia do nas i podpowiada nam co jest dobre, co jest przyzwoite. Rysunek w komiksie rozpala w nas najróżniejsze emocje, pobudza i zmusza do przemyśleń, fantazji jak i do wystawienia jakiejś oceny całemu komiksowi. Tym samym fabuła jak i dialogi - przynajmniej z początku - są raczej spychane na dalszy plan; a dzieje się to tak, dlatego, że nasze zwinne i głodne oczy zawsze zerknął wpierw na rysunki a nie na sam dymek z jakimś tekstem? Najczęściej tak właśnie bywa. Rzadko się nam udaje nie zerknąć na kilka stron komiksu, kiedy nie zamierzamy go przeczytać, a dopiero chcemy oswoić się wpierw z komiksem czy też nastawić na jego późniejsze przeczytanie. Tym bardziej dzieje się tak, kiedy okładka - jak i w tym tytule - kusi jak cholera.

Na szczęście kreska w komiksie "Niezwykła podróż" jest powyżej normy, większość rysunków jest pięknie narysowana, a co dopiero mówić o barwach, kolorach. Ale niestety wizerunkowi młodych bohaterów komiksu brakuje czasem większej ostrości, czasem też postacie te są jakieś takie lalkowate. Na szczęście to się zdarza niezbyt często, co cieszy, a czy denerwuje? No nas osobiście to trochę irytuje, ale nie popsuło też przyjemności w czytaniu i zagłębianiu się w komiks. Owszem kreska choć nieidealna to jednak ma wiele uroku i chyba możemy stwierdzić, że jest jedną z najfajniejszych jaką widzieliśmy, choć z wymienionymi wadami. Wspomniana paleta kolorów, barw w komiksie "Niezwykła podróż" jest co najmniej na dobrym poziomie...

Przyjrzyjmy się jeszcze teraz historii i jej dynamicznej akcji. Fabuła bez większych wyjaśnień i bez nużących elementów szybko mknie do przodu, co z jednej strony cieszy, z drugiej jednak pozostawia troszeczkę do życzenia. Niby w zasadzie jest okey, ale jednak odniesiemy wrażenie, że oglądamy i czytamy mniej ciekawą historię, aniżeli w świetnym komiksie np. "Ekho: Lustrzany świat". Po przeczytaniu omawianego komiksu stwierdzimy również, że za dużo trochę nieprawdopodobnych rzeczy się w nim dzieje? Możliwe, w końcu my mamy już trochę lat, ale komiksem tym śmiało możemy karmić i najmłodszych.

Zapraszamy do przejrzenia skanów i do naszego podsumowania.

 
niezwykla-podroz-tom-1-okladka

"Niezwykła podróż" - tom 1

Skany

(kliknij aby powiększyć)

INFO:

Tytuł:

Oryg. tytuł:

Rysunek:

Scenariusz:

Data wyd.:

ISBN-13:

Cena:

Wiek:

Wydawca:

Wydanie:

Kraj:

Rok prod.:

Format:

Ilustracje:

Papier:

Liczba str.:

Okładka:

Gatunek:

Niezwykła Podróż - tom 1

Le Voyage extraordinaire - Tome 1

Silvio Camboni

Denis-Pierre Filippi

kwiecień 2017 (Polska)

978-83-945963-5-4

38,00 zł

7+

Wydawnictwo KURC

I

Polska

2011?

215x290 mm

kolor

kredowy

48

miękka

przygoda, science-fiction, steampunk

Recenzje z tej serii:

recenzja

Nasze pozostałe recenzje:

recenzja recenzja

recenzja recenzja

 

Podsumowanie

Pierwszy tom komiksu "Niezwykła podróż" to z pewnością świetny komiks dla najmłodszych. Przygoda ta z pewnością to coś więcej, aniżeli szybka historia z komiksami Disney'a jak np. Kaczor Donald, choć każdy tom "Niezwykłej Podróży" liczy tylko 48 stron. To też historia, która z pewnością nie będzie nużyć starszych - ogólnie także im powinna się spodobać, choć z pewnością czuć, że została wykreowana dla młodszych czytelników. Akcja historii posuwa się dość szybko i została przedstawiona w sposób dość widowiskowy, hollywoodzki co trochę może też zdenerwować.

Rysunek w komiksie jest niezły, mimo, że nie jest on bez wad, ale stawia naszym zdaniem wysoko poprzeczkę innym - zwłaszcza dla najmłodszych - tytułom.

Podsumowując komiks "Niezwykła podróż" - tom 1 z pewnością zauroczy młodsze dzieci, złapie nawet za serca, zmusi też może do chęci majsterkowania, projektowania urządzeń, poznawania technologi, a na pewno już do fantazjowania na ten temat i chęci przeżycia takiej przygody... Skąd to wiemy? Też byliśmy kiedyś młodzi i wiemy przecież co nie co... Dorosłym polecamy jako lekką, ale pięknie zilustrowaną historię...

A wkrótce odbędzie się polska premiera drugiego tomu komiksu: "Niezwykła podróż", po którego z pewnością sięgniemy i napiszemy w kolejnej recenzji co nie co na temat tej barwnej, komiksowej serii.

 

Podsumowanie
Recenzja komiksu​: "Niezwykła podróż" - tom 1
Plusy Nagroda
  • Ładna oprawa graficzna
  • Przystępna przygoda z komiksem
  • Bujna, piękna paleta barw, kolorów
  • Również i dla najmłodszych
  • Cena
zajawkarz home site poleca 9 5 gwiazdek
Minusy
  • Niekiedy - choć  rzadko - rysunek postaci zawodzi
  • W zasadzie brak w tym tomie opisów technologii, które odkryjemy podczas czytania...
Ocena

Pierwszy tom komiksu "Niezwykła podróż" to z pewnością świetny komiks dla najmłodszych. Przygoda ta z pewnością to coś więcej, aniżeli szybka historia z komiksami Disney'a jak np. Kaczor Donald, choć każdy tom "Niezwykłej Podróży" liczy tylko 48 stron. To też historia, która z pewnością nie będzie nużyć starszych - ogólnie także im powinna się spodobać, choć z pewnością czuć, że została wykreowana dla młodszych czytelników.

Wstecz


Witajcie!

Szukasz sprawdzonych, dobrze wyselekcjonowanych treści? Na pewno masz dość nieprzefiltrowanych treści na stronach www?! Dobrze trafiłeś!

 

Zapraszamy do przesyłania nam recenzji, nowinek, w nagrodę otrzymacie wartościowe nagrody rzeczowe!


na zakupy?

emag-logo

alsen-pl

mediaexpert-logo

komputronik-pl-logo

morele-net-logo

zadowolenie-pl-logo

neo24-pl-logo-80x15

rtv-euro-agd-logo

media-markt-logo

selkar-logo-128x41

na zakupy?