Nasze

serwisy:

P O L E C A M Y

r e k l a m a

Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"

Piraci ponownie na horyzoncie! Wszyscy spodziewają się jeszcze większej dawki humoru i nietuzinkowej akcji. Czwarta część cyklu nieco rozczarowała oczekiwania fanów i można było ją uznać nawet za mały spin-off serii, bo zabrakło w niej choćby Willa Turnera czy Elizabeth Swan. Tym razem obie postacie wracają na ekrany, ale poza nimi mamy również wiele nowych twarzy, ale czy będzie to gwarancją sukcesu?

Recenzja filmu "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie"

Studio Disneya po przejęciu praw do Gwiezdnych Wojen oraz po sukcesie poprzedniej części zatytułowanej "Przebudzenie Mocy" zdecydowało się na kolejną część, którą powinniśmy uznać bardziej za typowy spin-off aniżeli kolejną część, gdyż cała akcja dzieje się przed wydarzeniami z części czwartej zatytułowanej "Nowa Nadzieja".


Recenzja filmu: "Obcy - Przymierze"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Obcy: Przymierze"

Ridley Scott powraca do uniwersum, które sam stworzył wraz z filmem Obcy: Przymierze. Przed nami nowy rozdział serii, ale czy aby na pewno przełomowy? Film opowiada o losach załogi statku o nazwie "Przymierze", która odkrywa planetę znajdującą się po drugiej stronie galaktyki. Z pozoru niesamowita planeta okazuje się być ciemnym oraz niebezpiecznym światem. Gdy załoga odkrywa mroczną prawdę, pozostaje im tylko ucieczka...

Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata to kontynuacja opowieści z części drugiej. Przyjaciele oraz wierna załoga kapitana Jacka Sparrowa rusza na tytułowy Kraniec Świata, aby go wskrzesić. Posiada on bowiem jeden z dziewięciu talarów, który jest niezbędny do zwołania pewnego tajemniczego trybunału, który jest jedną z ostatnich desek ratunku dla piratów...

Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

Po ogromnym sukcesie pierwszej części postanowiono nakręcić drugą część serii pod tajemniczym tytułem Skrzynia Umarlaka. Nowe postacie, nowa fabuła oraz jeszcze więcej efektów specjalnych. Czy jest to godny sequel? Moim zdaniem jak najbardziej tak. Jest tutaj wszystko co najlepsze w poprzedniej części, ale zacznijmy po kolei.


Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"

Film Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły był swoistym powiewem świeżości we współczesnej kinematografii. Co ciekawe film powstał na podstawie przedstawienia Piraci z Karaibów, który wystawiono w... Disneylandzie. Wytwórnia Disney'a słynie przecież przede wszystkim z filmów animowanych a tutaj postanowiono stworzyć coś nowego; ale chyba nikt nie spodziewał się aż tak wielkiego sukcesu.

Recenzja filmu: Władca Pierścieni: Powrót Króla

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Władca Pierścieni: Powrót Króla

Z trudem przychodzi mi napisane tych słów, ale przecież nie mam wyjścia - to już ostatnia część przygód Frodo Bagginsa i pozostałych członków drużyny Pierścienia. Czas zleciał błyskawicznie, toteż trudno uświadomić sobie majak rychłego zakończenia. Jednakże z finałem historii zawsze łatwiej pogodzić się, gdy ów finał co najmniej nie odstaje od poprzednich odsłon lub przewyższa je poziomem. Jak sprawa ma się w przypadku „Powrotu Króla”? Zasługuje na plagi czy na przychylne słowa?

Recenzja filmu: Władca Pierścieni: Dwie Wieże

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Władca Pierścieni: Dwie Wieże

Nadzieja wygasa z każdym dniem. Drużyna rozpadła się - jeden z członków udał się na wieczną wędrówkę, dwaj zaginęli, a przed pozostałymi rysują się niezbyt świetlane perspektywy. Następna część trylogii Jacksona, „Dwie Wieże”, rozpoczyna się już dużo bardziej ponurymi wydarzeniami, niźli miało to miejsce na początku opowieści. Pozbawieni najmądrzejszego z przewodników, Aragorn i kompania nie zdołali pozostać w kolektywie; każdy podążył własną ścieżką.


Recenzja filmu: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Heinz Ritter, jeden z bohaterów Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary, napisał niegdyś „Biada nędznym istotom, gdy wchodzą pomiędzy ostrza potężnych szermierzy”. Tak więc - biada mi, ponieważ to ja jestem ową nędzną istotą, a szermierze to rzeczywiście mocarni, legendarni, chyba już nieśmiertelni - bowiem któż nie słyszał o J.R.R. Tolkienie i Peterze Jacksonie? Ten pierwszy stworzył dzieła, nie bez powodu nazywane podwalinami fantastyki jako gatunku literackiego, które na zawsze zmieniły światopogląd wielu ludzi - w tym także i mój. Drugi zaś skorzystał ze spuścizny wielkiego autora, wyrażając sztukę przy pomocy dziesiątej muzy, bardziej przemawiając do naszych oczu, niźli wyobraźni. Nie ma w tym nic złego; chociaż osobiście wolę czytać i odbierać produkt na swój sposób, nie potępiam tych preferujących sztukę filmową (pod warunkiem, że nie ograniczają się jedynie do niej). Najważniejsza jest przecież miłość do Śródziemia - mniej istotne, w jaki sposób wyrażana.

Recenzja filmu: Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Zasiadając w miękkich fotelach przed seansem „Bitwy Pięciu Armii”, należy mieć świadomość, że to już prawdopodobnie ostatni z filmów, którego historia osadzona jest w Śródziemiu. Nie jest to bynajmniej wina świata kinematografii; po prostu zaczyna już powoli brakować zasobów literackich. Jasne, ostało się jeszcze najwspanialsze dzieło Tolkiena, ale powiedzmy sobie szczerze - poziom jego skomplikowania raczej wyklucza udaną ekranizację w formie filmowej. Chyba, że ktoś pokusiłby się o nakręcenie konkretnych, wybranych momentów z obfitej historii krainy… Ale pozostawmy to na razie w sferze domysłów i niespełnionych marzeń.

Recenzja filmu: Hobbit: Pustkowie Smauga

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Hobbit: Pustkowie Smauga

Ktoś bardzo wyrachowany i doskonale radzący sobie w wymagającym marketingowym półświatku musiał dostać się do filmowej obsady „Hobbita”. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że pierwsza część kończy się w momencie, kiedy przygody tak naprawdę nie zdążyły jeszcze porządnie rozkwitnąć, kiedy widzowie wygodniej sadowią się w fotelach w oczekiwaniu na ciąg dalszy, a tutaj… Końcowe napisy, zapraszamy Państwa za rok. Któż z nas, nawet nie do końca przekonany do formuły filmowej „Hobbita”, nie poświęci kilkunastu złotych, aby zamiast na pasterkę, pognać do kina i zobaczyć, jak potoczyły się dalsze losy wesołej kompanii? Zabieg z jednej strony mocno nieetyczny, zaś z drugiej równie mocno zyskowny - a wiadomo, co w naszych czasach zawsze bierze górę.Witajcie!

Szukasz sprawdzonych, dobrze wyselekcjonowanych treści? Na pewno masz dość nieprzefiltrowanych treści na stronach www?! Dobrze trafiłeś!

 

Zapraszamy do przesyłania nam recenzji, nowinek, w nagrodę otrzymacie gotówkę i nagrody!


na zakupy?

emag-logo

alsen-pl

mediaexpert-logo

komputronik-pl-logo

morele-net-logo

zadowolenie-pl-logo

neo24-pl-logo-80x15

rtv-euro-agd-logo

media-markt-logo

selkar-logo-128x41

na zakupy?