P O L E C A M Y

r e k l a m a

Recenzja filmu "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"

Piraci ponownie na horyzoncie! Wszyscy spodziewają się jeszcze większej dawki humoru i nietuzinkowej akcji. Czwarta część cyklu nieco rozczarowała oczekiwania fanów i można było ją uznać nawet za mały spin-off serii, bo zabrakło w niej choćby Willa Turnera czy Elizabeth Swan. Tym razem obie postacie wracają na ekrany, ale poza nimi mamy również wiele nowych twarzy, ale czy będzie to gwarancją sukcesu?

Recenzja filmu "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie"

Studio Disneya po przejęciu praw do Gwiezdnych Wojen oraz po sukcesie poprzedniej części zatytułowanej "Przebudzenie Mocy" zdecydowało się na kolejną część, którą powinniśmy uznać bardziej za typowy spin-off aniżeli kolejną część, gdyż cała akcja dzieje się przed wydarzeniami z części czwartej zatytułowanej "Nowa Nadzieja".

Recenzja filmu: "Obcy - Przymierze"

Filmy
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Obcy: Przymierze"

Ridley Scott powraca do uniwersum, które sam stworzył wraz z filmem Obcy: Przymierze. Przed nami nowy rozdział serii, ale czy aby na pewno przełomowy? Film opowiada o losach załogi statku o nazwie "Przymierze", która odkrywa planetę znajdującą się po drugiej stronie galaktyki. Z pozoru niesamowita planeta okazuje się być ciemnym oraz niebezpiecznym światem. Gdy załoga odkrywa mroczną prawdę, pozostaje im tylko ucieczka...


Recenzja komiksu "Malcolm Max: Porywacze ciał" - tom 1

Komiksy
okładka

Zapraszamy na recenzję komiksu:

"Malcolm Max: Porywacze ciał" - tom 1

Na wiadomość o polskim wydaniu niemieckiego komiksu  pt. „Malcolm Max” bardzo się ucieszyłem, bowiem oglądając kilka skanów z komiksu spodobała mi się kreska, jak i sam - przedstawiony na skanach - mroczniejszy klimat… Zapewne Wy, jak i ja sam, nie znając treści, zastanawialiście się o czym może być ten komiks? Teraz macie szansę poznania go, jak i naszej szczegółowej oceny.

Recenzja książki: "Ja Inkwizytor. Kościany Galeon"

Książka
okładka

Zapraszamy na recenzję książki:

"Ja Inkwizytor. Kościany Galeon"

Niekwestionowanym nazwiskiem nr 1 polskiego rynku fantastyki jest twórca Wiedźmina, Andrzej Sapkowski. Kto zajmuje drugą lokatę, trudno tak naprawdę stwierdzić, ponieważ pretendentów można znaleźć przynajmniej kilku. Jeden z nich to z pewnością Jacek Piekara, autor obrazoburczej utopii, ojciec Mordimera Madderdina, najsłynniejszego z inkwizytorów. Jakiś czas temu miała miejsce premiera następnego tomu przygód pana o inicjałach M.M. „Ja Inkwizytor. Kościany Galeon”, bo taki nosi tytuł, w zamierzeniu ma spajać cykl i być najmroczniejszą z części. Z pewnością imponuje długością – bodaj najobszerniejsza ze wszystkich - jednak jak wyglądają pozostałe zapewnienia wydawcy w starciu z szarą, nieupiększaną pochlebstwami rzeczywistością?

Recenzja filmu: Spirited Away: W krainie bogów

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

Spirited Away: W krainie bogów

W krainie bogów opowiada o losach pewnej małej dziewczynki o imieniu Chihiro, której rodzice postanowili się przeprowadzić.

Oczywiście tuż po przeprowadzce świat dziewczynki uległ w gruzach, a konieczność zostawienia swojej szkoły oraz kolegów bezsprzecznie doskwierała głównej bohaterce. Jakby tego było mało w podróży do nowego domu rodzina zabłądziła i przypadkowo trafiła do krainy bogów.


Recenzja filmu: Księżniczka Mononoke

Filmy Animowane
okładka

Zapraszamy na recenzję filmu:

"Księżniczka Mononoke"

Księżniczka Mononoke jest filmem nietuzinkowym. Owe dzieło można zaliczyć do jednych z najbardziej udanych obrazów o tematyce anime, bez ogródek muszę przyznać, że po jego obejrzeniu byłem pod kolosalnym wrażeniem. Jednakże, czy czas był na tyle łaskawy dla tytułowego filmu, aby nadal móc prawić mu komplementy ?

Recenzja książki: "Czarnoksiężnik: Miecz Radogosta" tom 2

Książka
okładka

Zapraszamy na recenzję książki:

"Czarnoksiężnik: Miecz Radogosta"

- tom 2

Jeszcze nie opadł kurz po bitewnych zmaganiach z krwiożerczymi Awarami, a już miałem okazję czytać następną część „Czarnoksiężnika”, zatytułowaną „Miecz Radogosta”. To bardzo fortunne zdarzenie z recenzenckiego punktu widzenia - umysłu nie przygniatają jeszcze inne sprawy, doskonale pamięta się wszystkie postacie i ważniejsze fragmenty. Bez zbędnego marnotrawienia czasu natychmiast zasiadłem do lektury, aby podzielić się wrażeniami i przekonać się, która odsłona przygód Czarnego Rogana prezentuje się korzystniej.

Recenzja książki: "Czarnoksiężnik: Władca Wilków" - tom 1

Książka
okładka

Zapraszamy na recenzję książki:

"Czarnoksiężnik: Władca Wilków"

- tom 1

Usłyszawszy o Juraju Cervenaku, natychmiast zapragnąłem przeczytać jedną z jego książek. Słowiańska fantasy z odwołaniami do pogańskich wierzeń, ogromny sukces na rynkach czeskich i słowackich, silne inspiracje prozą Andrzeja Sapkowskiego - sami przyznacie, że te cechy powinny zainteresować każdego fana gatunku. Myślę, iż podobna tematyka jest bliska sercu każdego Polaka i Słowianina - bowiem w naszych żyłach, wraz z krwią, płynie duma z wielkich przodków i dawnych dni chwały, którym obecna szara rzeczywistość nie dorównuje.