Nasze

serwisy:

P O L E C A M Y

Rebis zapowiada książki: "Ogień krzyżowy" oraz "Próba ogniowa" - Nancy Kress!

news

okładka

Dzięki grafikowi Tomaszowi Morońskiemu dowiedzieliśmy się, że Rebis planuje wydać dylogię "Crossfire" uznanej autorki Nancy Kress.

Nancy Kress to pisarka znana głównie ze świetnych kreacji science fiction. W 1996 w bibliotece Nowej Fantastyki ukazał się cykl Żebracy o genetycznie zmodyfikowanej dziewczynie, potem już w latach 2012-2013 nieistniejące już wydawnictwo Almaz wypuściło w niewielkim nakładzie trylogię Prawdopodobieństwo. I tego by było na tyle - niestety. A wielkie szkoda, ponieważ autorka od lat zgarnia nominacje i laury za napisane swoje książki do Nebuli, Hugo czy Campbella...

R E K L A M A

Crossfire oryginalnie ukazało się w latach 2003 - "Ogień krzyżowy" i 2004 - "Próba ogniowa". Dylogia ta opowiada o założonej przez niejakiego Jacke'a Holmana kolonii na odległej planecie. Założyciel uciekł tam przed swoją przeszłością. Gdy kilka tysięcy przesiedlonych do dzikiego świata ludzi dochodzi w końcu do siebie i układa sobie życie, dokonują wstrząsającego odkrycia: planetę zamieszkują prymitywni, humanoidalni obcy. Co więcej, żyją tylko w kilku odizolowanych wioskach i wszystko wskazuje na to, że przybyli skąd indziej. Koloniści, gdy odkryją już prawdę, staną przez to przed najtrudniejszą decyzją w swoich życiach, decyzją, która zaważy na losach kolonii, a może i ludzkości.

Niestety daty polskiej premiery obu książek jeszcze nie ujawniono.

Wstecz